Reisu kavēšanās: 2023.gadā situācija pasliktinās

Saskaņās ar EUROCONTROL datiem “Kāpēc jūsu lidojums kavējas?”
2023. gadā gandrīz 3 lidojumi no 10 ieradās ar vairāk nekā 15 minūšu kavēšanos.

Tas ir vairāk nekā 2022. gadā un daudz sliktāk nekā 2019. gada pirmspandēmijas laikā.

Kas izraisa lidojumu kavēšanos?

2023. gadā vidējais izlidošanas kavējums vienam lidojumam bija 17,8 minūtes, ļoti līdzīgi kā 2022. gadā, savukārt vidējais ielidošanas kavējums 2023. gadā pieauga par 0,2 minūtēm līdz 16,2 minūtēm. Šī mazākā ierašanās kavēšanās liecina par aviokompānijas spēju absorbēt daļu no izlidošanas kavēšanās lidojuma fāzē.

2023. gadā kavēšanās palielinājās par 8,2 minūtēm vienam lidojumam.

Kavējumu maksimums bija pēcpusdienā un vakarā.

Aviokompāniju kavēšanās (piemēram, pasažieru un bagāžas apkalpošana, kravas apstrāde un tehniskas problēmas) veicināja vidēji 4,5 minūtes vienam lidojumam.

Laika apstākļu kavēšanās lidostās (piemēram, apkalpošana uz zemes, ko pasliktina nelabvēlīgi laika apstākļi vai pretapledojuma pasākumi) vienam lidojumam pievienoja 0,6 minūtes, tādējādi kopējais vidējais ar laikapstākļiem saistītā izlidošanas kavēšanās 2023. gadā ir 1,2 minūtes vienam lidojumam.

Kavēšanās, ko izraisīja lidostu ierobežojumi, tostarp vietējās ATC kavēšanās, kā arī ATFM ielidošanas noteikumi ATC kapacitātes, personāla, aprīkojuma utt. dēļ, kavē vidēji 1,8 minūtes vienam lidojumam.

Oficiālās procedūras, tostarp drošības un muitas pārbaudes, vienam lidojumam pievienoja vidēji 0,4 minūtes ilgu kavējumu.

Lidojumiem.lv piedāvā konsultācijas un palīdzību aviopasažieru kompensāciju lietās.

Ja jūsu reiss ir kavējies (vai atcelts, vai jums atteikts lidot), sazinieties ar mums lai uzzinātu par iespējām pretendēt uz kompensācijām.

Apmaksa: 30% no rezultāta tikai pēc pozitīva iznākuma.