Vasaras sezonas beigas

Līdz ar vasaras sezonas un karstās tūrisma sezonas beigām, “zaļo valstu” saraksts ir samazinājies līdz minimumam. Tikai Čehija, Ungārija, Polija un Vatikāns ir “zema riska” valstis. Pirms nedēļas (17.09.2021) saraktā vēl bija Andora. Bet mēneša pirmajā pusē Rumānija un Slovākija pameta zaļo sarakstu.

Aktuālos un vēsturiskos valstu sarakstus var aplūkot SPKC vietnē.

Valstu saraksts, uz kurām ir attiecināmi īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi | Saraksts tiek atjaunots katru piektdienu.

Baltijas valstu apceļošana

Jau septembra sākumā Lietuvas un Igaunijas rādītāji svārstījās ap 300 gadījumiem uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju jeb stabili dzeltenajā jeb oranžajā sarakstā starp “augsta riska” valstīm. Mēneša vidū jau statistika vairāk tuvojās pie četriem simtiem un šī ieraksta tapšanas laikā jaunākais pieejamais saraksts norāda, ka Lietuva pārsniedz 500, bet Igaunija tālu neatpaliek.

Starp Latviju un Lietuvu/Igauniju ikdienā nepastāv robežkontrole. Lai gan ar automašīnu vai citu privāto transportu robežu var šķērsot, nesaņemot robežsargu atgādinājumu par iespējamo pašizolāciju, tomēr saslimšanas līmenī mūsu Baltijas kaimiņvalstīs to liek darīt nevakcinētām personām.

Sporta čempionātu sākums rudenī

Pēdējos gados ierasts, ka vairākos sporta veidos notiek Baltijas līmeņa vai Latvijas-Igaunijas apvienotie čempionāti.

Sportistiem, tāpat kā citiem ceļotājiem, ir pienākums sekot līdzi šiem noteikumiem un ievērot noteiktās pašizolācijas prasības.


Ierobežo arī miljonārus

Kā ierasts, vasaras beigās sākas komerciāli spēcīgākie futbola čempionāti, notiek arī nacionālo izlašu spēles. Viens no lielākajiem skandāliem izvērsās ar Anglijas Premjerlīgas futbolistu ceļošanu uz Dienvidameriku.

Vairāki angļu klubi atteicās laist spēlētājus uz sarkanajā sarakstā iekļautām Dienvidamerikas valstīm. Brazīlijas-Argentīnas spēle tika pārtraukta neilgi pēc spēles sākuma, jo vairāki futbolisti nebija ievērojuši vietējos pašizolācijas noteikumus.

map illustration
Dienvidamerika


Ievietots

iekšā

autors

Birka:

komentāri

2 atbildes uz “Vasaras sezonas beigas”

  1. […] Kā jau rakstījām, pat lielais futbols, kur tiekas abas Amerikas vadošās komandas un divas no pasaules pirmā piecinieka regulārām rezidentēm, nav atbrīvots no ierobežojumiem. […]

  2. Wiadomości Interia tēls
    Wiadomości Interia

    Its rare for me to discover something on the internet thats as entertaining and intriguing as what youve got here. Your page is lovely, your graphics are outstanding, and whats more, you use reference that are relevant to what you are saying. Youre definitely one in a million, good job!