Lietuvas volejbola klubi – izbraukuma spēles Latvijā

Baltijas volejbola čempionātā sieviešu un vīriešu komandām piedalās kā Igaunijas, tā Lietuvas komandas. Šajā ierakstā mazliet vairāk par Lietuvas klubu situāciju.

Lietuvas volejbola klubi

Pirmkārt, Lietuva vīriešu čempionātā ir pārstāvēta ar tikai vienu klubu – Gargzdai Amber-Arlanga. Latvijai un Igaunijai ir pa 4 klubiem.

Tikmēr sieviešu čempionātā Lietuvai ir trīsreiz vairāk klubu.

Ieceļošana no Lietuvas

SPKC rekomendācija par Lietuvu ir “nebraukt”.

Šis statuss neko nemaina personām ar sadarbspējīgo sertifikātu un arī ar pārslimošanas sertifikātu, ja vērtē no ceļošanas ierobežojumu viedokļa.

Bez derīga sertifikāta ceļošana gan ir pakļauta papildus kritērijiem:

  • tests
  • pašizolācija

Vairākas svarīgas ar starpvalstu ceļošanu saistītas detaļas jau aplūkotas apskatā par Igaunijas komandu ceļošanu.

Tāpēc turpinājumā pāris simulācijas ar Lietuvas klubu piemēriem. Scenārijs, kad viss kluba personāls ir ar sertifikātiem, jautājumus nerada. Tāpēc izskatīsim “viens no miljona” variantus, ja kādā no klubiem izrādītos pārstāvji bez sertifikāta (mazs cinītis gāž lielu vezumu?).

Vīriešu kluba kalendārs

Gargzdai Amber-Arlanga pirmais mačs Latvijā plānots 30.oktobrī (Jēkabpils), tieši vienu nedēļu pēc iepriekšējā mača savā laukumā pret Pērnavas VK. Tam sekos vizīte Daugavpilī 31.oktobrī.

Ja pieņemtu, ka Lietuvas klubā ir kāds spēlētājs vai pārstāvis bez sertifikāta, būtu jāizvēlas starp dalību mājas spēlē pret Pērnavu, vai abos oktobra nogales mačos Latvijā.

Sieviešu klubu kalendārs

Lietuvas sieviešu klubs Gargzdai Amber-Arlanga apmeklēs Rīgu 14.novembrī pēc tam, kad 6.-7.novembrī būs apmeklējis Igauniju.

Ja neskaita iespējamās izmaksas nedēļu komandai uzturēties Latvijā vai Igaunijā, pie noteiktiem apstākļiem klubam pat varētu būt izdevīgāk (tīri no sportiskiem kritērijiem) neatgriezties Lietuvā.

Pirmais kritērijs – ja Lietuva un Igaunija atrodas dažādās riska kategorijās.

Otrais – vai tiešām klubā būs kāda ne-sertificēta spēlētāja, un cik daudz tādu būs?

Lai gan sezonas sākumā (oktobrī) gan Lietuva, gan Igaunija ir SPKC valstu saraksta augšā, mēneša gaitā teorētiski jebkurā no šīm valstīm var būtiski mainīties saslimstības statistika. Ja Lietuva iekļūtu zaļajā sarakstā, tad ieguvuma nebūtu. Savukārt, ja Igaunija iekļūtu zaļajā sarakstā un Lietuva paliktu “augsta riska” valsts, tad neatgriešanās Lietuvā spēlētājām bez sertifikāta dotu iespēju piedalīties par vienu spēli vairāk. Manevra finansiālā vai sportiskā lietderība, protams, ir atkarīga no sertifikātu proporcijas komandā.

Uzreiz pēc 14.novembra mača nākamā sanākšana būs 20.-21.novembrī ar vienu spēli Lietuvā un vienu Latvijā. Šis 2-diennieks arī būs vērtējams pēc tās pašas loģikas – ja Lietuvā saglabājas esošais augsta riska statuss, tad spēlētājas vai personāls bez vakcīnas nevarēs piedalīties abos mačos.


Ievietots

iekšā

autors

Birka:

komentāri

Viena atbilde uz “Lietuvas volejbola klubi – izbraukuma spēles Latvijā”

  1. Mark tēls
    Mark

    Thanks for your blog, nice to read. Do not stop.