Latvijas jaunā ieceļošanas kārtība no 15.jūnija

Latvijas valdībā 15.06.2021 apstiprinātā jaunā ieceļošanas kārtība, ko piedāvāja Satiksmes ministrija, pamatojoties uz Eiropas Savienības līmeņa vadlīnijām, ir laba ziņa ceļotājiem – par to jau rakstījām. šoreiz par vienu niansi, kas palīdzēs saprast jauno kārtību.

Tests pirms ceļošanas un tests pēc iebraukšanas

Pēc noteikumu apstiprināšanas viens no sākotnējiem jautājumiem bijis: ko nozīmē “tests pirms ceļojuma” pretstatā “tests iebraucot Latvijā” nevakcinētajiem.

  • Nevakcinētai personai jāveic tests pirms iekāpšanas lidmašīnā (48h laika logs skaitās derīgs).
  • Ja ceļo no augsta riska valstīm, tad ir jāveic arī otrs tests – iebraucot Latvijā.

Protams, ja šīs augsta riska valstis izrādītos relatīvi tuvu, tad būtu brīnumaini saņemt atšķirīgus testus ar dažu stundu intervālu.

Ceļojumos ar vismaz 1 pārsēšanos, un ja tik tiešām ir izmantots tuvu maksimāli atļautajam 48h pirms iekāpšanas lidmašīnā, tad šim testam pie iebraukšanas ir lielāka nozīme.

Praktiskie piemēri, ja ceļo no Vācijas vai Francijas

Piemēram, uz 25.jūniju publicētais saraksts liecina, ka iebraucot no Vācijas, ir jāuztaisa tikai tests pirms izbraukšanas. Šāda situācija pieļaujama kopš Vācijas saslimstības rādītājs nokritis uz 25/100000.

Piemērs #2. Ja ieceļo no Francijas, prasības būtu tāpat ka Vācijas gadījumā – ir vajadzīgs tikai tests. Bet ja ir sanācis pabūt Monako – lai gan nav jāveic tests pie iebraukšanas Latvijā, tomēr ir jāpavada 10 dienas pašizolācijā. Arī Itālijas ziemeļu puse atrodas tuvu Monako, un šīs teritorijas apmeklējums var būtiski izmainīt atgriešanās nosacījumus Latvijā. Tas ir, pie nosacījuma, ka arī turpmāk Monako saglabā līdzīgu statistiku.


Ievietots

iekšā

,

autors

Birka: